Uroczystości Ogólnopolskiego Dnia Aptekarza

Tegoroczny Ogólnopolski Dzień Aptekarza organizowany przez Naczelną Radę Aptekarską odbędzie się w środę 11 października br. o godz. 12.00 w stołecznym Teatrze CAPITOL przy ul. Marszałkowskiej 115.

 

źródło: Nia.org.pl

 

Tradycyjnie już uroczystości poprzedzi Msza Św. o godz. 10.00 w Bazylice Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu 3 w Warszawie. O godzinie 12.00 w Teatrze CAPITOL mgr farm. Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej, otworzy oficjalną część obchodów święta.

 

W uroczystości udział wezmą przedstawiciele Samorządu Aptekarskiego oraz resortu zdrowia. Swoją obecność zapowiedzieli również goście z zagranicy, m.in. Sekretarz Generalny Pharmaceutical Group of the European Union (PGEU) oraz przedstawiciele National Health Service, którzy w trakcie krótkiego wystąpienia przybliżą charakterystykę rynku farmaceutycznego oraz systemu ochrony zdrowia w Wielkiej Brytanii. W programie przewidziano również wystąpienie dr hab. farm. Agnieszki Biernat z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, która opowie o roli farmaceuty szpitalnego w opiece farmaceutycznej pacjenta hospitalizowanego.

 

Na godzinę 14.30 zaplanowano przemówienia okolicznościowe oraz wręczenie odznaczeń państwowych i samorządowych. Uroczystości uświetni spektakl w wykonaniu aktorów Teatru CAPITOL.

 

Sponsorem tegorocznych obchodów Ogólnopolskiego Dnia Aptekarza jest Polpharma. Patronat medialny nad świętem sprawuje portal Managerfarmacji.pl oraz magazyn „Farmacja Praktyczna”.

 

Szczegółowy program uroczystości Państwo TUTAJ.