Resort zdrowia w sprawie nowych zasad zleceń na zaopatrzenie w wyroby medyczne

farmaceutka przy polce z lekami

Ministerstwo Zdrowia przypomina: od dnia 1 stycznia 2020 r. zmieniają się zasady wystawiania, weryfikacji i realizacji zleceń na zaopatrzenie w wyroby medyczne.

 

źródło: Rynekaptek.pl

 

Jak informuje serwis Rynekaptek.pl, przepisy, które wejdą w życie od dnia 1 stycznia 2020 r., usprawnią proces wystawiania i realizacji zleceń na zaopatrzenie w wyroby medyczne. Ponadto poprawią dostępność dla pacjentów do wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie, szczególnie z małych miejscowości, niepełnosprawnych, starszych czy przebywających poza stałym miejscem swojego zamieszkania.

 

Aktualnie trwa ostatni etap testów prowadzonych przez NFZ. Fundusz wraz z wybraną grupą placówek realizuje pilotaż rozwiązania, które wejdzie w życie z pierwszym dniem nowego roku.

 

Jednocześnie resort zdrowia informuje, że od dnia 1 stycznia 2020 r. będzie obowiązywał nowy wzór zlecenia, zawarty w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 2 sierpnia 2019 r. w sprawie zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne oraz zlecenia naprawy wyrobu medycznego.