Badania płodności kobiet w Laboratorium Badań Genetycznych w Lublinie

Gdy od dłuższego czasu występują problemy z zajściem w ciążę, warto zdecydować się na wykonanie odpowiednich badań. Laboratorium Badań Genetycznych w Lublinie to instytucja posiadająca profesjonalny sprzęt oraz wyszkoloną, doświadczoną kadrę, co umożliwia uzyskanie sprawnej i trafnej diagnozy w tak ważnym dla wielu kobiet temacie. Diagnostyka prowadzona jest w sposób rzetelny oraz dokładny. W laboratorium dokłada się wszelkich starań do tego, by zapewnić pacjentom jak największy komfort.

Badania płodności kobiet

Czy badanie płodności u kobiet jest bezpieczne?

W celu zdiagnozowania bądź odrzucenia diagnozy niepłodności wykonać można szereg badań. W Laboratorium przeprowadza się badania CFTR, pozwalające wykryć mutacje w owym genie; badania kariotypu, dzięki którym możliwie jest wykrycie chorób genetycznych mogących powodować niepłodność; badanie MTHR, diagnozujące zaburzenia w metabolizmie kwasu foliowego oraz badania V Leiden, mające wykazać, czy kobieta posiada mutację genu kodującego czynnik V krzepliwości krwi. Są one w pełni bezpieczne, a ponadto – skuteczne.

Kiedy kobieta powinna zdecydować się na badanie płodności?

Wykonanie badań zaleca się kobietom, które – mimo starań – od dłuższego czasu nie mogą zajść w ciążę. Mogą się im poddać także te panie, które chcą się upewnić co do tego, czy są płodne, na przykład do przebytych chorobach, które mogły mieć na to wpływ. Warto mieć jednak na uwadze, że niemożność zajścia w ciążę może się wiązać z niepłodnością mężczyzny, która statystycznie jest tak samo prawdopodobna. Aby wykluczyć genetyczne podłoże takiej sytuacji, badaniom powinny poddać się obie strony.

Ile kosztują badania na płodność kobiet?

Badania wykonywane w celu diagnostyki płodności kobiet nie są badaniami kosztownymi. Laboratorium w Lublinie przeprowadza je w sposób kompleksowy i precyzyjny, jednak z dbałością o komfort pacjentki, w który wlicza się także cena badania. W celu zmaksymalizowania trafności diagnozy warto wykonać pakiet badań, który wykluczy poszczególne czynniki mogące mieć poważny wpływ na płodność. Pomoże to także w sprawnym wdrożeniu odpowiednich rozwiązań, które mają pomóc zwiększyć szansę na zajście w ciążę.