Badania płodności mężczyzn w Laboratorium Badań Genetycznych w Lublinie

Badanie płodności mężczyzn w Laboratorium Badań Genetycznych w Lublinie opierają się na najnowszym dorobku medycyny, który pozwala na uzyskanie precyzyjnych wyników. Pakiet badań umożliwia kompleksową analizę czynników, dzięki którym Laboratorium może w sprawny i dokładny sposób rozpoznać przyczynę problemów, wpływających na niemożność założenia lub powiększenia rodziny. Badania przeprowadzane są przez profesjonalistów posiadających ogromną wiedzę medyczną oraz odpowiednie doświadczenie.

Badania płodności mężczyzn

Po co wykonuje się badania na płodność mężczyzny?

W przypadku niemożności zajścia partnerki w ciążę, należy założyć, że problem niepłodności może dotyczyć obu płci. Dzięki badaniom, takim jak AZF i CFTR możliwe jest wykluczenie bądź potwierdzenie występowania takiej przypadłości i wdrożenie odpowiednich rozwiązań. Profesjonalna diagnostyka znacząco zwiększa szansę pary na założenie rodziny. Kompleksowy pakiet badań w połączeniu z prężnie rozwijającymi się, skutecznymi metodami diagnostycznymi umożliwia bowiem zidentyfikowanie wielu problemów związanych z płodnością.

Kiedy mężczyzna powinien zdecydować się na badanie płodności?

Wskazaniem do poddania się badaniom są oczywiście trudności w zajściu w ciążę przez partnerkę. Szczególnie zaleca się ich wykonanie tym mężczyznom, którzy w badaniu ogólnym nasienia uzyskali wynik świadczący o zbyt małej ilości plemników. Przyczyną takiego stanu rzeczy mogą być mikrodelecja w obszarze AZF lub gen nosicielstwa mukowiscydozy, dlatego wówczas zaleca się wykonanie badań AZF oraz CFTR. Dzięki nim możliwe jest wykluczenie niepłodności i usprawnienie procesu diagnostycznego.

Na czym polega badanie płodności u mężczyzny?

Badania płodności u mężczyzn wykonywane są przez zespół specjalistów, dzięki czemu można mieć pewność o ich precyzji. Polegają one na pobraniu krwi obwodowej bądź wymazu z policzka. Warto mieć na uwadze, że niepłodność występuje równie często u kobiet, jak u mężczyzn, dlatego aby uzyskać pełny ogląd na sytuację planowania rodziny, każdy z partnerów powinien poddać się odpowiednim badaniom. W Laboratorium Badań Genetycznych w Lublinie kwestią tą zajmują się profesjonaliści z doświadczeniem i powołaniem.